با سلام.در این پست بمناسبت سالروز نهم دیماه و خلق حماسه سال 1388 قطعه صوتی با عنوان “در میدان میمانم” با صدای آقای “میثم مطیعی” قرار خواهیم داد،هرچند این قطعه در شب دوم محرم خوانده شده اما از نظر محتوا با امروز قرابت دارد.سبک این قطعه برگرفته از سرود “آمریکا، آمریکا، ننگ به نیرنگ تو” هست.شعر این قطعه نیز  توسط شاعران برجسته كشورمان مهدي سيار و ميلاد عرفان پور سروده شده است.

قبل از قراردادن این قطعه ، قسمتی از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص عظمت نهم دیماه ارائه می گردد :

روزهاى سال، به طور طبيعى و به خودى خود همه مثل همند؛ اين انسانها هستند، اين اراده ها و مجاهدتهاست كه يك روزى را از ميان روزهاى ديگر برميكشد و آن را مشخص ميكند، متمايز ميكند، متفاوت ميكند و مثل يك پرچمى نگه ميدارد تا راهنماى ديگران باشد. روز عاشورا – دهم محرم – فى نفسه با روزهاى ديگر فرقى ندارد؛ اين حسين بن على (عليه السّلام) است كه به اين روز جان ميدهد، معنا ميدهد، او را تا عرش بالا ميبرد؛ اين مجاهدتهاى ياران حسين بن على (عليه السّلام) است كه به اين روز، اين خطورت و اهميت را ميبخشد. روز نوزدهم دى هم همين جور است، روز نهم دىِ امسال هم از همين قبيل است. نهم دى با دهم دى فرقى ندارد؛ اين مردمند كه ناگهان با يك حركت – كه آن حركت برخاسته از همان عواملى است كه نوزدهم دىِ قم را تشكيل داد؛ يعنى برخاسته ى از بصيرت است، از دشمن شناسى است، از وقت شناسى است، از حضور در عرصه ى مجاهدانه است – روز نهم دى را هم متمايز ميكنند.
مطمئن باشيد كه روز نهم دىِ امسال هم در تاريخ ماند؛ اين هم يك روز متمايزى شد. شايد به يك معنا بشود گفت كه در شرائط كنونى – كه شرائط غبارآلودگىِ فضاست – اين حركت مردم اهميت مضاعفى داشت؛ كار بزرگى بود. هرچه انسان در اطراف اين قضايا فكر ميكند، دست خداى متعال را، دست قدرت را، روح ولايت را، روح حسين بن على (عليه السّلام) را مى بيند. اين كارها كارهائى نيست كه با اراده ى امثال ما انجام بگيرد؛ اين كار خداست، اين دست قدرت الهى است؛ همان طور كه امام در يك موقعيت حساسى – كه من بارها اين را نقل كرده ام – به بنده فرمودند: «من در تمام اين مدت، دست قدرت الهى را در پشت اين قضايا ديدم». درست ديد آن مرد نافذِ بابصيرت، آن مرد خدا.
بيانات در ديدار مردم قم در سالگرد قيام نوزدهم دى ماه 1388/10/19

[box type=”download” ]

  • حجم فایل : 3.05MB
  • زمان مداحی : 00:03:19
  • فرمت : MP3
  • کیفیت : 128kbps
  • [button color=”black” size=”small” link=”http://naryanian.ir/wp-content/uploads/2013/12/Dar-Meydan-Mimanam.mp3″ target=”blank” ]دریافت مداحی[/button]
    • راهنمـــا : برای دریافت و دانلود،برروی دکمه بالا (دریافت مداحی) و یا اینجا کلیک راست نموده و سپس گزینه Save Link As… و یا Save As Target را انتخاب نمایید.

[/box]

[box type=”success” ]متن مداحی : (شعر از مهدی سیار و میلاد عرفان پور)
در میدان می مانم تا نفس آخرم
راهی راه حسین هم قدم رهبرم
کرده قیامت به پا شور قیام حسین
کی رود از یاد ما نام و مرام حسین
قافله ی عاشقان راهی کرب و بلاست
مشعل راه خدا خون شهیدان ماست
در میدان می مانم تا نفس آخرم
راهی راه حسین هم قدم رهبرم
بسته شریعه اگر ابن زیاد زمان
گشته گلستان ما آتش نمرودیان
کشتن آلاله ها شیوه ی اهریمن است
این وطن اما پر از احمدی روشن است
در میدان می مانم تا نفس آخرم
راهی راه حسین هم قدم رهبرم
ز آتش و خون آمده جان منامه به لب
شعله ی صهیون زده در دل شام و حلب
مرگ بر اهریمنان تا به ابد ذکر ماست
سوره ی توحید ما در پی تبت یداست[/box]