با سلام

در راستای اهداف راه اندازی “لافگا” و ارائه مطالب آموزشی،از این پس سلسله مطالبی را در خصوص “دستورات و ترفندهای رجیستری” در ویندوز سون (Windows 7) ارائه خواهیم نمود.
تمامی دستورات ارائه شده حتماً تست خواهد شد و سپس جهت استفاده دوستان قرارداده خواهد شد.

جلسه اول : آشنایی با مفهوم رجیستری

رجیستری ویندوز 7

قبل از شروع این مبحث می بایست توضیحات مختصری در مورد “رجیستری” و “کاربردهای آن” بدانیم. با توجه به وجود تعاریف موجود در دنیای مجازی استفاده نموده ایم.

در سایت [tooltip text=”تبیان” gravity=”nw”]جهت مطالعه متن کامل کلیک کنید[/tooltip] در مورد رجیستری آمده است:

در واقع رجیستری را می توان به عنوان بانک اطلاعاتی معرفی کرد که برای نگهداری تنظیمات و گزینه های نسخه های 32 بیتی ویندوز همچون ویندوز 95،98،ME وNT/2000 مورد استفاده قرار می گیرد. و شامل اطلاعات و تنظیماتی است که برای تمام قطعات سخت افزاری ، نرم افزاری ، کاربران و تنظیمات مربوط به خود سیستم مورد استفاده قرار می گیرد. هر زمان که کاربری تغییری در تنظیمات مربوط بهControl Panel یاFile Associations ،System Policies ایجاد کند و یا برنامه نرم افزاری جدیدی  را نصب کند ، این تغییرات در رجیستری ویندوز ثبت شده و باقی می مانند.فایل های فیزیکی که رجیستری را تشکیل می دهند بسته به نسخه ویندوز شما در محل و مکان خاصی نگهداری می شوند.

برای مطالعه مقاله ای کاملتر [tooltip text=”کلیک” gravity=”nw”]مقاله ای از سرزمین دانلود[/tooltip]نمایید.
[box type=”warning” ]توصیه : اگر علاقه ای به کار با کامپیوتر ندارید،از ایجاد تغییرات در رجیستری بپرهیزید،چرا که ممکن است گاهی منجر به از دست رفتن تمامی اطلاعات شود واگر شما نحوه صحیح تغییرات در رجیستری ویندوز رو ندانید، به راحتی و با چند کلیک می توانید ویندوز رو به کلی ویران کنید[/box]

در جلسه بعد نحوه ورود به محیط رجیستری و اجرای دستورات را بیان خواهیم نمود.