اللهّمَ صَلّ عَلی عَلی بنْ موسَی الرّضا المرتَضی الامامِ التّقی النّقی  و حُجّتکَ عَلی مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثری الصّدّیق الشَّهید صَلَوةَ کثیرَةً تامَةً زاکیَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه کافْضَلِ ما صَلّیَتَ عَلی اَحَدٍ مِنْ اوْلیائِکَ.
خدایا  رحمت فرست بر علی بن موسی الرضا(ع) امام با تقوا و پاک و حجت تو بر هر که روی زمین است و هر که زیر خاک، رحمت بسیار و تمام با برکت و پیوسته و پیاپی و دنبال هم، چنان بهترین رحمتی که بر یکی از اولیائت فرستادی.[/box]

با سلام.به مناسبت سالروز شهادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت و ولی نعمت ایران ، حضرت امام رضا(ع) صلوات خاصه ثامن الائمه(ع) رو برای استفاده دوستان قرار می دهیم.

صلوات خاصه امام رضا(ع)

  • حجم فایل : 1.07MB
  • زمان مداحی : 00:01:10
  • فرمت : MP3
  • کیفیت : 128kbps
  • دانلــــود

    • راهنمـــا : برای دریافت و دانلود،برروی دکمه بالا (دریافت مداحی) و یا اینجا کلیک راست نموده و سپس گزینه Save Link As… و یا Save As Target را انتخاب نمایید.

به گزارش خبرنگار فرهنگي باشگاه خبرنگاران، در بیست و دوم خردادماه 1392 همزمان با ميلاد پر بركت امام حسين(ع) “حاج رضا انصاريان” كه هر روز صداي او را با قرائت صلوات خاصه امام رضا(ع) از شبكه‌هاي مختلف رسانه ملي مي‌شنيديم، دعوت حق را لبيك گفت.
حاج رضا انصاريان بيش از بيست سال خادم امام هشتم(ع) بود و 45 سال از زندگي خود را در كسوت مداحي اهل بيت عصمت و طهارت گذراند.

حاج رضا انصاريان مزد خادمي‌اش را گرفت
یکی از اتفاقات مهم زندگی رضا انصاریان، پوشیدن لباس خدمت است، چندي پيش طي گفتگويي با وي از ماجرای پيوستنش به جرگه خادمان رضوي اين چنين ياد كرد: ” 20 سال پیش روز میلاد امیرالمومنین(ع)، در تالار تشریفات حرم مطهر حضرت رضا(ع) مراسمی بود که آنجا مداحی داشتم.
وقتی برنامه تمام شد، نامه‌ای را در چند خط نوشتم و به آیت‌ا… طبسی، تولیت آستان مقدس رضوی دادم. نوشته بودم که اگر توفیقی باشد من خادم حضرت شوم که ایشان هم زیر نامه را امضا زد و گفت که از فردا می‌توانید بروید برای خدمت.
اتفاقاً فردای آن روز کشیک سوم بود و به نام امام حسین(ع). از آن زمان توفیق جاروکشی حرم حضرت را دارم، این جاروکشی، بزرگترین ثروت زندگی‌ام است. وقتی با خدمه، صحن‌ها را جارو می‌کشیم، شروع می‌کنم به خواندن. زائران هم دورمان جمع می‌شوند و اشک می‌ریزند. حال و هوای عجیبی تمام صحن را پر می‌کند.”

صدايي كه به عنايت امام رضا(ع) ماندگار شد
حاج رضا انصاريان صلوات خاصه امام رضا(ع) را قرائت كرده بود كه اين نواي زيبا كه دلها را امام رضايي مي‌كند، از او به يادگار ماند. اما انصاريان از حال و هواي قرائت اين صلوات اين چنين گفت: ” يادم نيست كه اين صلوات را در حرم خواندم يا استوديو، ولي عنايت امام رضا(ع) اين صلوات را ماندگار كرد. چند وقت پيش یکی از کانادا زنگ زده بود که وقتی صلوات خاصه حضرت از تلویزیون پخش می‌شود، همه اعضای خانواده ما می‌ایستند، دست راستشان را به نشانه ارادت بر سینه می‌گذارند و صلوات خاصه را زیر لب زمزمه می‌کنند. خب این اثرهایی که بر دل می‌گذارد، به من ارتباطی ندارد. صدای من فقط وسیله ادای احترام و ارادت مردم به حضرت است، نه چیزی بیشتر.”
راستي كه اين خادم امام رضا(ع) مزد خادمي‌اش را گرفت و درست روزي كه به جرگه خادمان پيوست ميلاد امام حسين(ع) بود و 20 سال بعد درست در سالروز ميلاد سيدالشهدا(ع) دعوت حق را لبيك گفت و امروز در جوار بارگاه رضوي آرام گرفت.