شهید قربانعلی شریف کاظمی فرزند حسن

رنج و سختی خانواده را با تمام وجود درک می کرد. همیشه در این اندیشه بود تا کاری کند که ذره ای از مشکلات خانواده اش بکاهد.

شهید قربانعلی شریف کاظمی در سال1342 در عباس آباد (مازندران) متولد شد . در زمان جنگ تحمیلی با معرفی خود به نظام وظیفه به خواست خود سه ماه آموزشی را در سردشت گذراند و در نهایت 22 ماه در جبهه حضور مستمر و فعال داشت تا اینکه در سال 1362 به درجه رفیع شهادت نائل آمد و در زادگاهش به خاک سپرده شد.


زندگینامه 

خانواده این دو شهید از جمله طالقانی های مقیم عباس آباد تنکابن بوده و سالها در آن خطه به فعالیتهای کشاورزی مشغول می باشند. پدر و مادر این دو شهید پاکباخته، بسیار متدین و انقلابی بوده و همیشه در مسیر پر افتخار حضرت امام خمینی (ره) قدم برداشته و حامی انقلاب مقدس اسلامی در تمام مراحل بوده و در راهپیمائی ها و مجامع انقلابی حضور فعال داشتند. شهید قربانعلی در اردیبهشت 1342 در این خانواده چشم به جهان گشود و تحصیلات ابتدائی و راهنمایی را در منطقه عباس آباد به اتمام رساند. آنگاه برای انجام خدمت مقدس سربازی در منطقه کردستان حضور پیدا کرد و در تاریخ 63/6/3 در منطقه سردشت کردستان به درجه رفیع شهادت نائل آمد و قربانعلی قربانی راه دین گردید. در این شرائط برادرش محمد که بسیجی نوپایی برای اسلام بود نمی توانست اسلحه برادر را بر زمین ببیند، لذا با حضور در پادگانهای آموزشی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خود را مهیّا برای ایفای نقش حمایت از ولایت و دیانت کرد و پس از سالگرد شهادت برادرش او هم عازم جبهه های کردستان شد و نهایتاً در تاریخ 64/11/11دعوت إرجعیِ حق را لبیک گفت و در جمع مهمانان ویژه خدا (عند ربهم یرزقون) گردید و اجساد مطهر این دو قربانی اسلام در مزار شهداء آقا سید کیا ابوالحسن واقع در عباس آباد تنکابن به خاک سپرده شد.

نکاتی چند از وصیت نامه شهید قربانعلی شریف کاظمی

1- خداوندا مرا به درجه رفیع شهادت نائل گردان، چون چشم و جان و روح و روانم، خمینی بت شکن می فرماید: «شهید از همه افضل است». پس ای خدا، هستی مرا در رسیدن به این فیض یاری ده.

2- من در این مدت ناچیزی که در جبهه ها بودم به این نکته پی بردم و خیلی هم نسبت به آن ایمان دارم که: شهادت نزدیکترین و سریعترین راه تقرب به خدا می باشد.

3- چقدر عالی است که انسان ندای حق را پاسخ دهد و در راه او جهاد نماید.

4- من خودم را کبوتری رها شده که به سوی سعادت پرواز می نماید حس می کنم.

5- من همانند رهبرم امام خمینی (ره) بت شکن،مرگ با شرافت را بهتر از زندگی ننگین دانسته و در تعقیب آنم.

6- از وفاداری به اسلام عزیز و دشمنی با آمریکا و هر انسان مستبد و استعمار و استثمارگر دریغ نورزید، یار مظلومان و دشمن ظالمان باشید.

7- ما برای اسلام می جنگیم پس ترس معنا ندارد.

8- اگرچه دنیا زیباست و دوست داشتنی است و انسان را به طرف خودش می کشد اما خانه پاداش الهی، خانه ی آخرت خیلی از دنیا زیباتر و عالی تر است.

9- دوستان و آشنایان و همشهریانم وحدت را حفظ کنید.

10- با شرکت در نماز جمعه که بزرگترین سلاح ما می باشد مشت محکمی به دهان ابرقدرتهای جهانخوار بزنید.

11- مبادا امام امت این قلب وطن و این هدیه الهی را تنها بگذارید.

12- از نماز شب کوتاهی نکنید که این راهی است برای رسیدن به کمال انسانی.

13- ما به روحانیّتمان که پرچمدار انقلاب اسلامی بوده و هستند، به اماممان و خون پاک شهیدانمان علاقه داریم.

14- باید عصیان کننده های در برابر حق را سر جای خود نشاند.

15- مادر جان :هروقت به یاد من افتادید و خواستید گریه کنید … آن لحظه به فکر کربلا و امام حسین (ع) باش.

16- اگر از کشته شدن من با خبر شدید خواهش می کنم خوشحال بوده و به جای تسلیت، به خانواده ام تبریک بگویید و به یاد حسین زهرا (ع)و اهل بیت عزیز و غریبش گریه کنید. که من به آرزوی دیرینه ام رسیده ام.

17- و شما مادرم … امیدوارم … از خدا بخواهی شهیدی را که در یاری انقلاب اسلامی دادید و این قربانی ناقابل را که در راه ولایت فقیه داده ای قبول فرماید … و همیشه با دل شکسته و با تعهد به اسلام از خداوند نابودی دشمنان اسلام را خواهان باشید.

18- برادران به شما توصیه می کنم از اسلام و روحانیت مبارز و آگاه که اسلام عزیز را به این مرحله رساندند حمایت کنید … و همیشه خطها را بشناسید و افراد را به اسلام تطبیق نمایید و میزان شناختتان اسلام باشد.

19- شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر ضد ولایت فقیه را فراموش نکنید.

برگرفته از کتاب «شاهدان نور»