با سلام در گذشته مطلبی رو تحت عنوان [tooltip text=”تبدیل فایل پاورپوینت به ورد (Convert PPTX to DOCX)” gravity=”nw”]جهت مطالعه کلیک کنید[/tooltip] منتشر نمودیم که مورد استقبال و استفاده تعداد زیادی از کاربران قرار گرفت و در واقع به نوعی باعث شد تا “سایت لافگا” در این مورد در رتبه نخست نتایج جستجوی گوگل قرار بگیره.به همین دلیل و با توجه به سوال برخی از کاربران محترم مبنی بر راه حل معکوس ( تبدیل ورد به پاورپوینت ) تصمیم گرفتیم تا آموزش این کار رو هم برای دوستان قرار بدیم.

اما اینکار چه لزومی داره؟شاید شما زمان اندکی را برای تهیه یک فایل پاورپوینت داشته باشید،بنابراین میتوانید ابتدا متون خود را در یک فایل ورد (که سرعت تایپ بالاتری نسبت به پاورپوینت دارد) وارد نموده و بعد با چند کلیک ساده آن را به یک فایل پاورپوینت تبدیل نمایید.و یا اینکه شما یک فایل ورد در اختیار دارید و قصد دارید تا به سریعترین روش ممکن آن رو به یک فایل پاورپوینت تبدیل کنید.

قبل از آغاز کار لازم است تا فایل ورد خود را با سبک و قالب بندی خاصی تهیه کنیم.برای اینکار از پنجره Styles and Formatting در قسمت بالای سمت راست محیط ورد استفاده خواهیم کرد.برای این منظور قالب بندی زیر را با دقت انجام دهید :

  • متونی که با عنوان Heading 1 فرمت می کنید به عناوین و تیترهای اصلی اسلاید شما در پاورپوینت تبدیل می شوند.
  • متونی که با عنوان Heading 2 فرمت می کنید به سرخطهای اولیه(اصلی) تبدیل می شوند.
  • متونی که با عنوان Heading 3 فرمت می کنید به زیر گلوله (سطح 2 سرخطهای اولیه) تبدیل می شوند و به همین ترتیب زیر خطها ادامه خواهد یافت.

خب تا اینجا برای اسلاید اول بود و برای اسلایدهای بعدی هم همین فرمت بندی رو رعایت کنید.
حالا با این فرمت بندی که انجام داده اید فایل ورد شما آماده تبدیل به یک فایل پاورپوینت هست که برای اینکار دو راه وجود دارد:

[dropcap]A [/dropcap]

مراحل زیر رو طی کنید:(تصویر در انتهای مطلب آمده است)

  1. برروی نشان آفیس در ورد 2007 کلیک راست نمایید
  2. گزینه  Customize Quick Access Toolbar رو انتخاب کنید
  3. از منوی آبشاری زیر Choose Commands from  گزینه  All Commands  رو انتخاب کنید.
  4. بدنبال گزینه  Send to Microsoft Office PowerPoint بگردید و اون رو  “Add” و پس از اضافه شدن گزینه Send to Microsoft Office PowerPoint به پنجره سمت راست “OK“کنید.
  5. خب حالا باید آیکون جدید(مطابق تصویر) به ریبون شما اضافه شده باشه،برای تبدیل برروی آیکون اضافه شده در ریبون کلیک کنید تا عملیات به سادگی انجام شود.

تبدیل ورد به پاورپوینت

[dropcap]B [/dropcap]

در حال تدوین راه حل دوم می باشیم و آموزش آن بزودی ارائه خواهد شد.

موفق و پیروز باشید.